Bajki które dzieci uwielbiają

Dodatkowo taka odzież posiada najczęściej certyfikat “Bezpieczny dla dziecka”. Zapewnia nas, rodziców, że nasz maluszek nie dostanie wysypki, czy uczulenia z powodu użycia barwników, które są alergenne i szkodzą zdrowiu.

dla dzieciChyba każdy z nas jako dziecko miał swoją ulubioną zabawkę, z którą mógł spędzać wiele długich godzin i nigdy się nie nudzić. Zabawki jednak mają to do siebie, że lubią się gubić czy niszczyć, szczególnie kiedy są często w użyciu.

Oprócz czystej przyjemności z zabawy, rodzice powinni zwracać również uwagę na edukacyjną funkcję zabawki. Można kupić literki dla dzieci, śpiewające po angielsku pluszaki, czy pobawić się z dzieckiem w chirurga i badać ludzkie ciało. Tego typu produktów dostepnych na rynku jest naprawdę wiele.

Zostawiając pociechę samą w sieci musimy jednak liczyć się z zagrożeniami, które mogą czyhać na każdym kroku. Policja i służby monitorujące zawartość Internetu apelują do rodziców o rozsądek i pełną uwagę, ponieważ mnóstwo osób z zaburzeniami psychicznymi poszukuje swoich ofiar właśnie w globalnej, wirtualnej rzeczywistości.

Poza kwestią bezpieczeństwa pojawia się jeszcze jeden problem – jak później odzwyczaić maleństwo od łóżka rodziców? Czy pozostaje nam więc łóżeczko?
Zyskujemy za to instytucję pomocną i niezależną, mogącą pomóc nam i naszym bliskim, kiedy będziemy tego potrzebować. To naprawdę znaczący gest dla fundacji, a dla niektórych być lub nie być

Wystarczy podpatrzyć zachowania dzieci w piaskownicy, każdy dwulatek siedzi w swoim kątku ze swoimi zabawkami. Żadne dziecko nie może bawić się jego zabawkami, bo wywołuje to ogromne wzburzenie i okrzyki „moje”. Lubi jednak podkraść innemu dziecku zabawkę, jeśli wzbudzi w nim zainteresowanie i najczęściej nie chce oddać.

Chcemy, żeby dziecko było wesołe, dobrze się rozwijało, więc aranżacja pokoju dziecięcego powinna temu sprzyjać. Na wolnym kawałku ściany możemy przykleić fototapetę drukowaną na zamówienie z wybranym motywem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s