Ubranka dla dzieci – nowe i używane

W 6 miesiącu życia dziecko wkracza w kolejny etap, który można nazwać „ w ciągłym ruchu”. Raczkujący a później chodzący maluch jest nieustannie zajęty odkrywaniem świata i chłonięciem go wszystkimi zmysłami.

Gdy malec robi się coraz bardziej zręczny i zaczyna wszystko wpychać do buzi, zwracaj uwagę na to, czy jego ubranka są bezpieczne (sprawdzaj, czy któryś guzik nie urwie się lada moment).

Szczęściem wielkim dla mnie osobiście jest fakt posiadania rozważnej żony i pacholęcia w wieku 13 lat. Pacholę ubiera się już samo (nie dbając zbytnio o aktualne trendy mody i nie musi koniecznie mieć ubranek tylko i wyłącznie konkretnej, noszonej przez kolegów marki), a żona zapewnia żeby miało się w co ubrać.

Podczas układania ciuszków warto sprawdzić ich lewą stronę i zobaczyć, czy żadna metka nie wystaje zbyt mocno, czy nie ma ostrych kantów, które mogą dziecku przeszkadzać i powodować dyskomfort. Metki najlepiej jest wyciąć nożyczkami tuż przy miejscu ich wszycia przez producenta.

Pamiętajmy jednak, że to nie to, co na pierwszy rzut oka zwraca uwagę w dziecięcym ubranku jest najważniejsze. Pomyśl o tych wszystkich gryzących Cię swetrach, drapiących metkach i zbyt ciasnych gumkach.

Po drugie ważne jest, żeby wybrać odpowiednie buty. Odpowiednie to oczywiście nie znaczy drogie i markowe lub wyjątkowo modne w tym sezonie, a takie które w prosty sposób można zdjąć i założyć.

Kupując polskie produkty mamy pewność, że pieniądze nie zostały wydane na marne, czego nie można powiedzieć w przypadku kupowania tak zwanych ”chińskich” rzeczy, gdzie ich użyteczność jest zazwyczaj krótkotrwała.

Nie zapominajmy, że małe dzieci rosną bardzo szybko i w równie błyskawicznym tempie będzie powiększała się kolekcja niepotrzebnych już ubranek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s